Dinamo Minsk a pierdut în fața lui Neftekhimik în prezența lui Lukașenko

Pe 2 septembrie, clubul de hochei Dynamo-Minsk a fost învins de Nizhnekamsk Neftekhimik la startul campionatului regulat KHL cu scorul de 2:4.

Meciul a avut loc pe Arena Minsk. Încurajați oamenii din Minsk împreună cu fiul dumneavoastră Nikolai și domnișoara Belarus Maria Vasilevich.

Încă de la începutul meciului, rușii au început să atace activ și au deschis scorul în minutul 7 (Poryadin).

La începutul celei de-a doua perioade, „Zubri” a egalat scorul (Pulkkinen), dar în minutul 35, după ce Kitarov a fost eliminat, oaspeții au preluat din nou conducerea (Zakharchuk).

În jumătate de minut, Dinamo și-a recăpătat echilibrul (Graniani).

A treia perioadă a fost foarte tensionată, au fost multe momente tensionate, dar atacurile gazdelor au fost nereușite, iar oaspeții au mai avut noroc de două ori.

Dinamo va trebui să joace următorul meci în deplasare – pe 4 septembrie împotriva coechipierilor din Moscova.