Un alt belarus a ajuns în semifinalele Campionatului European de box

Campionatul European de box continuă în Spania. O altă reprezentantă a Belarusului a obținut succes – ea a ajuns în semifinale.

La fel ca Victoria Kebikova, la categoria 81 kg, Yulia Apanasovich, ajunsă în această etapă a turneului, și-a garantat cel puțin o medalie de bronz.

Yulia concurează la categoria 54 kg. În sferturi, ea a învins-o pe boxerul polonez Natalia Rok – 5:0.

Decizia judecătorilor a fost unanimă, a informat serviciul de presă al Federației Belaruse de Box.

După cum sa menționat deja, mai devreme, în orașul spaniol Alcobendas (unde se desfășoară campionatul continental), belarusa Victoria Kebikova a ajuns în semifinale.

În total, aproximativ două sute de reprezentanți ai justiției jumătate a umanității concurează pentru medalii în competiții prestigioase.

Să adăugăm că Campionatul European a început pe 22 august. Competiția se încheie în ultima zi de vară.