Fotbal. Alexander Gleb și-a făcut debutul oficial la Grodno

Vineri, 16 august, a început etapa a 18-a a campionatului de fotbal din Belarus. O atenție deosebită a fanilor s-a concentrat pe Grodno.

FC Isloch a venit la localul Neman. Pe lângă jocul în sine, era de așteptat un alt eveniment cu un statut „de profil înalt” – debutul oficial pentru Lupii probabil celui mai faimos jucător de fotbal din Belarus – Alexander Gleb.

Așteptările erau justificate. Pe teren a apărut fostul jucător de la BATE, London Arsenal, Spaniolă Barcelona, ​​germană Stuttgart și naționala Belarusului.

Acest eveniment semnificativ a avut loc (în primul rând pentru fanii Isloch) în minutul 84. Până atunci, numerele de pe tabela de marcaj erau 1:1.

Cu acest scor confruntarea s-a încheiat. Oaspeții au fost primii care au marcat – minge alba a marcat Stephen Godfrey în minutul 66. În minutul 79, Valery Jukovski a restabilit echilibrul din penalty.

Într-un alt meci de vineri, Energetik-BGU din Minsk l-a găzduit pe Gomel. Și a fost și un egal – 1:1. Și, de asemenea, nouă cartonașe galbene pentru jucători și trei „studenți” eliminate.