Au devenit cunoscute toate cluburile care au ajuns în 1/4 de finală ale Cupei Belarusului

Pe 4 august au devenit cunoscuți toți sferturile de finală ai Cupei Belarus.

Ultimul finalist a fost stabilit astăzi în meciul dintre Shakhtar Soligorsk și Lokomotiv Gomel – Pitmen s-a impus în deplasare cu scorul de 2:1.

Înainte de aceasta, clubul Mozyr „Slavia” a trecut de sferturile de finală, câștigând o victorie puternică asupra „Vitebsk” într-un meci de acasă cu scorul de 3:1.

La început gazdele pierdeau (0:1), dar apoi au reușit să răstoarne cursul jocului și să marcheze trei goluri la rând.

Tot astăzi, Dnyapro (Mogilev) și Torpedo-BelAZ (Zhodino) au avansat în sferturile de finală.

Ieri, Isloch, BATE Borisov, Dynamo Minsk și Brest au reușit să obțină bilete în sferturile de finală.