Dinamo Minsk a fost eliminată din Europa League, pierzând în faţa letonului Liepaja

Pe 18 iulie, clubul de fotbal Dynamo Minsk a renunțat din Europa League, fiind învins în primul tur al calificărilor de letona Liepaja.

Dinamo a pierdut meciul de astăzi de acasă cu scorul de 1:2. Oaspeții au marcat în minutul 10 (Spataru) și ulterior au respins cu încredere atacurile gazdelor.

În minutul 70, Liepaja a mărit diferența (Dodo). În prelungiri, echipa Minsk a reușit totuși să lovească poarta oaspeților (Ralkevich).

Să vă reamintim că primul meci din Letonia s-a încheiat la egalitate – 1:1.

Tot astăzi, meciurile retur de calificare ale League of Legends se joacă de Shakhtar (Soligorsk) și Vitebsk. Minerii joacă împotriva lui Hibernians (Malta), iar echipa din Vitebsk joacă împotriva finlandezului Kuopio.

De menționat că anterior BATE Borisov a reușit să intre în turul doi al calificărilor în Liga Campionilor.