Fotbal. BW. Așa s-a încheiat runda a 14-a

Etapa a 14-a a Campionatului de fotbal din Belarus s-a încheiat în ultima zi a acestui weekend. S-au jucat trei meciuri.

Pe stadionul FC Minsk, Isloch a încercat să o învingă pe Slavia de la Mozyr. Și totuși ea a câștigat. Scorul final al confruntării este 2:1.

În minutul 42, gazdele nominale au trecut în avantaj cu un șut precis al lui Papusha. La 10 minute din a doua repriză, Yansane a dublat avantajul.

Abia în timpul de prelungire al meciului principal oaspeții au câștigat un gol – a marcat Anufriev.

Jucătorii Slutsk au găzduit Torpedo Minsk. În acest joc, spectatorii au văzut o singură minge. Bamba a marcat în minutul cinci. Gazdele au câștigat, iar Torpedo continuă să fie pe ultimul loc în clasament.

Duelul dintre Gomel și Gorodeya s-a încheiat la egalitate. Mai mult, nu s-au marcat goluri în acest joc. Da, și momente periculoase – a plâns pisica.

Astfel, după runda a 14-a, Dynamo Brest este în frunte cu 36 de puncte. Pe poziţia secundă se află BATE (34), iar TOP-3 este completat de Şahtior de la Soligorsk (31).