Jucătorii echipei naționale a Belarusului au pierdut al patrulea meci la rând în calificările la Euro 2020

Pe 11 iunie, echipa națională de fotbal a Belarusului a pierdut în fața Irlandei de Nord într-un meci de calificare la Campionatul European din 2020, cu scorul de 0:1.

Pentru belaruși, acesta este cel mai prost început din întreaga istorie a turneelor ​​de calificare la campionatele europene și mondiale de fotbal.

Înainte de aceasta, permiteți-ne să vă reamintim că Belarus a pierdut în fața Țărilor de Jos cu un scor zdrobitor de 0:4, Irlanda de Nord cu scorul de 1:2 și Germania cu scorul de 0:2.

În meciul de astăzi, care a avut loc pe terenul Borisov Arena, oaspeții au avut controlul total asupra inițiativei, dar gazdele au apărat cu succes până în minutul 86 al reprizei secunde, când McNair a marcat primul și singurul gol.

Belarus ocupă penultimul loc în clasament. Pe ultimul loc se află echipa Estoniei, care astăzi a pierdut în fața germanilor cu un scor incredibil de 0:8.