Fotbal. Cupa Mondială Echipa de tineret a Ucrainei a ajuns în semifinale

Jucătorii de fotbal ai naționalei Ucrainei au ajuns în semifinalele Campionatului Mondial de fotbal pentru tineret. Competiția are loc în Polonia.

În meciul din sferturi, ucrainenii s-au întâlnit cu columbienii. Spectatorii au văzut un singur gol marcat – Danilo Sican a marcat în minutul 11.

În semifinale, echipa ucraineană va încerca să depășească rezistența italienilor, care au învins Mali.

Spre deosebire de primul sfert de finală, „confruntarea” dintre europeni și africani s-a dovedit a fi mult mai incitantă. S-au marcat șase goluri. Italienii au câștigat cu scorul de 4:2.

Încă două meciuri din sferturile de finală vor avea loc pe 8 iunie. Americanii vor juca împotriva Ecuadorului, iar senegalezii vor juca împotriva coreenilor.