FC Dynamo Brest a învins Slutsk și a ieșit pe primul loc

Dinamo Brest a câștigat încă o victorie în campionatul din Belarus. Acum „albaștrii” conduc singuri clasamentul.

Pe 2 iunie a avut loc un meci dintre Dynamo Brest și Slutsk. Scorul final al meciului este 3:1 în favoarea lui Brest. Despre acest lucru a relatat serviciul de presă Dinamo.

Primul gol a fost marcat în minutul 33 al jocului. Echipa de la Brest a deschis scorul. Laptev a marcat dintr-o pasă către Fameye. Spectatorii nu au mai văzut goluri în prima repriză.

În a doua jumătate a meciului, Dynamo a fost primul care a marcat din nou – în minutul 52 Pavel Nekhaichyk a adăugat la colecția de goluri. Asistentul a fost marcat de Serghei Kislyak.

Slutsk a marcat singurul gol din penalty în minutul 66. Bamba a marcat golul.

Laptev a pus punctul final al meciului. În minutul 80, jucătorul de la Brest a marcat o dublă. Savitsky a marcat pasul.

Datorită victoriei, Dynamo Brest a ocupat primul loc în campionatul național. După 10 meciuri, Brest are 26 de puncte. Locurile doi și trei sunt ocupate de BATE și Shakhtar, care au câte 24 de puncte.