Fotbal. „Slavia” a jucat cu „Minsk”. Meci uimitor

Vineri, 10 mai, a început etapa a 7-a a campionatului de fotbal din Belarus. La Mozyr, locala Slavia a găzduit Minsk.

Oaspeții au creat de fapt senzație în meci, reușind să recupereze trei goluri în ultimele minute. Dar… ne-a ratat din nou. Și au pierdut.

În total, șapte goluri au fost marcate în această confruntare extrem de productivă. Scorul final al jocului este 4:3 în favoarea gazdelor.

Cu trei minute înainte de finalul meciului, Slavia a câștigat cu un scor zdrobitor de 3:0. Dar deja în primul minut adăugat la timpul principal echilibrul a fost restabilit – 3:3.

În minutul 94, cu câteva momente înainte de fluierul final, Mozyrs au marcat din nou. Astfel, Slavia a câștigat, la care au asistat circa 3.000 de spectatori veniți la meci.

Sâmbătă, 11 mai, turul va continua cu meciuri dintre Isloch și Energetik-BGU, FC Mogilev Dnyapro cu Grodno Neman, Dinamo Brest cu Gorodeya și Torpedo Zhodino cu Slutsk.