Sasnovich a ajuns în runda a treia a turneului de la Madrid

A doua rachetă de tenis din Belarus, Alexandra Sasnovich, continuă să concureze la prestigiosul turneu Mutua Madrid Open.

Alexandra Sasnovich a ajuns în turul trei al turneului WTA de la Madrid, a învins-o cu încredere pe slovaca Anna-Karolina Schmidlova, terminând meciul cu scorul de 6:2, 6:2.

Jucătoarea de tenis din Belarus nu a avut probleme cu adversara ei. Sasnovich a condus cu încredere jocul, nepermițându-i lui Shmidlova să câștige nici măcar un punct de break.

În setul doi, Sasnovich a cedat oarecum, dându-i șansa slovacei de a se apropia puțin, dar în final, după ce a făcut o pauză în jocul următor, Sasnovich și-a luat cu ușurință serviciul din nou.

În runda următoare, Sasnovich va juca cu câștigătoarea perechii – se vor întâlni japoneza Naomi Osaka și spaniolă Sara Sorribes-Tormo.