Fotbal. Meciuri retur din 1/4 de finală ale Ligii Campionilor. S-a întâmplat o senzație

O senzație a avut loc în returul dintre italianul Juventus și Ajax din Olanda. Și pe terenul gazdelor, la Torino.

În al doilea meci, desfășurat la Barcelona, ​​așa cum era de așteptat, Messi și compania s-au descurcat ușor cu jucătorii de la Manchester United. Victorie – 3:0. Lionel a marcat două goluri în 4 minute. Al treilea gol a fost marcat de Philippe Coutinho.

Anterior, în vizită la Manchester United, catalanii au marcat un gol fără răspuns. Astfel, cu un scor total de 4:0 după două meciuri, Barça a avansat în semifinale.

Însă Juventus cu Cristiano Ronaldo, care, de altfel, și-a marcat golul de la datorie, s-a stânjenit în fața fanilor lor. După o remiză în deplasare cu Amsterdam Ajax, echipa din Torino a suferit o înfrângere acasă – 1:2.

Încă două meciuri din sferturile de finală ale Ligii Campionilor vor avea loc astăzi. Londra Tottenham va juca în deplasare împotriva lui Manchester City (Spurs au câștigat primul meci cu scorul de 1:0).

După o victorie pe teren propriu (2:0) în fața Porto, britanicii Liverpool se vor deplasa în Portugalia, unde vor încerca să-și mențină avantajul.