Ce este în neregulă cu Minsk: aceasta este a treia remiză

Cea mai pașnică echipă din actualul campionat de fotbal din Belarus este FC Minsk. Sunt trei remize în trei runde.

În ultimul meci, echipa Minsk a jucat în deplasare împotriva lui Zhodino Torpedo-BelAZ. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1:1.

Anterior, secțiile lui Andrei Razin erau în „lume” cu „Vitebsk” și „Dinamo” a capitalei. Ambele confruntări nu au încântat publicul cu goluri marcate.

Cât despre jocul de la Zhodino, gazdele au avut avantaj în prima repriză. Portarul Serghei Veremko a fost adesea stresat – i-a salvat pe oaspeți de mai multe ori. Dar în toate cele 45 de minute ale primei reprize a meciului, echipa Minsk nu a făcut nici un șut la poarta adversarilor.

În repriza secundă, Minsk a devenit mai îndrăzneț și a început să-l hărțuiască pe portarul Torpedo. Deși lucrurile nu au ajuns în momente cu adevărat periculoase. Însă echipa Zhodino l-a supărat pe Veremko – 1:0. Oaspeții au reușit să primească un gol înapoi. Astfel, s-a mai realizat o remiză.

Astăzi, 14 aprilie, vor mai avea loc câteva meciuri ale campionatului din Belarus. Printre acestea se numără și meciul central al întregului tur – BATE se va lupta cu Dynamo Brest.