Belarusii s-au egalat în calificările la Campionatul de fotbal pentru tineret

Fotbaliștii echipei naționale de tineret a Belarusului (U-17) au jucat pentru a doua oară o remiză în runda de elită a turneului de calificare la Campionatul European de la Worms, Germania.

După cum s-a cunoscut, în jocul din turul a 2-a din grupa a patra de calificare cu fotbaliștii din Slovenia, bielorușii nu au putut rezista adversarilor și au primit golul în minutul 31.

Ulterior, bielorușii au încercat să recâștige și deja în minutul 78 scorul era egal.

Este raportat că pe 26 martie, jucătorii de fotbal din Belarus se vor întâlni cu echipa islandeză a colegilor lor.

În jocul cu echipa slovenă, irlandezii au avut mai mult succes, terminând jocul cu scorul de 2:1.

Jocurile finale ale turneului Campionatului Continental pentru Tineret vor avea loc în perioada 3 mai – 19 mai în Irlanda.

Fotografie: Pixabay