Tenis. China. Belarus ajunge în sferturile de finală

Belarusul Vladimir Ignatik a câștigat o altă victorie la turneul de tenis din seria Challenger de la Suzhou, China.

După victoria în meciul de 1/16 de finală (jucătorul de tenis portughez Gonzalo Oliveira a fost învins), cea de-a 249-a rachetă mondială în optimile de finală s-a luptat cu australianul Andrew Harris (locul 300 în clasament).

Meciul s-a încheiat cu scorul de 6:2, 7:5. În continuare, în confruntarea din sferturi, Vladimir va trebui să se întâlnească cu croatul Viktor Galovic (223).

Să remarcăm că la Miami, un alt belarus, Ilya Ivashko (110), a păstrat primul set (6:4) în meciul cu Thomas Fabbiano (90).

În al doilea joc, cu scorul 3:0 în favoarea sportivului italian, meciul a fost întrerupt. Jucătorii de tenis îl vor termina în această seară.