Manchester United a învins-o pe Chelsea pentru prima dată din 2012

Un super meci a avut loc în cadrul optimilor de finală ale Cupei FA. La Londra, Chelsea a găzduit Manchester United. S-a întâmplat ceva neașteptat.

Gazdele au fost învinse. Interesant este că Manchester United i-a învins pe „aristocrații” de pe terenul lor pentru prima dată de pe vremea lui Alex Ferguson. În consecință, Ole Gunnar Solskjaer, antrenorul principal interimar al Red Devils, care a jucat anterior pentru echipă ca unul dintre jucătorii de frunte, a devenit primul cârmaci de la Manchester United care a învins-o pe Chelsea în deplasare.

Meciul s-a încheiat cu scorul de 2:0. Marcatori au fost Ander Herrera (31 de minute) și Paul Pogba (45 de minute). Ultima dată când Manchester United a sărbătorit Victoria la Stamford Bridge a fost acum șapte ani. Manchester United se va confrunta cu Wolverhampton în sferturile de finală ale Cupei FA.

Fotografie: Gimagini etty