KHL: Dinamo Minsk a pierdut în deplasare în fața lui Slovan

Dinamo Minsk a fost învinsă în meciul din Kontinental Hochei League.

Pe 13 februarie, Zimbrii au jucat în deplasare împotriva lui Slovan. Meciul mergea bine pentru echipa Minsk, dar nu a reușit să mențină scorul cerut. Drept urmare, Dinamo a pierdut cu scorul de 3:2 (1:2, 1:0, 1:0).

Belarusii au condus cu scorul de 0:2. Golurile pentru Minsk au fost marcate de Pulkkinen (minutul 8) și Parfeevets (minutul 13). Totuși, după aceea, echipa gazdă nu a mai primit goluri și a reușit să înscrie de trei ori. Pucul câștigător a ajuns în poarta Enroth în minutul 47.

Este de remarcat faptul că Slovan și Dynamo Minsk și-au pierdut deja șansele de a ajunge în playoff-ul KHL. Bielorușii se află acum pe locul 11 ​​în Conferința de Vest, cu 40 de puncte. Slovan este pe locul 12 cu 33 de puncte.