Rezultatele „Snow Sniper 2019” în „Raubichi”

Concursul Snow Sniper s-a încheiat la Răubichi.

Pe 10 februarie, la complexul sportiv Răubichi, au avut loc curse de ștafetă pe trei grupe de vârstă, care s-au desfășurat în cadrul „Snow Sniper”. Biatleții capitalei au câștigat la toate cele trei categorii.

La grupa de vârstă mai mică, echipa Minsk a fost prima care a terminat. Câștigătorul a arătat un timp de 27 de minute. 11,2 sec. Locul doi a fost ocupat de băieții din regiunea Minsk – 27 de minute. 32,7 secunde, iar locul trei a revenit echipei din regiunea Grodno. Distanța lor față de lideri a fost de 1 minut. 46,8 sec.

La grupa de vârstă mijlocie au câștigat și sportivii capitalei – 30 de minute. 37,8 sec. Argintul a revenit reprezentanților regiunii Minsk, iar bronzul băieților din Gomel.

Câștigătorii grupului de vârstă mai în vârstă au fost locuitorii din Minsk. Timpul lor de terminare a fost de 32 de minute. 25,1 sec. Locul doi de data aceasta a revenit sportivilor din regiunea Gomel. Reprezentanții regiunii Grodno au închis primele trei.