Barcelona a jucat cu Real Madrid în Copa del Rey

El Clasico a avut loc pe stadionul Camp Nou: Barcelona s-a întâlnit cu Real Madrid. Acesta a fost primul meci de semifinale din Copa del Rey. Confruntarea s-a încheiat la egalitate – 1:1.

În prima repriză, oaspeții din capitala Spaniei au avut avantaj. Ei au fost cei care au deschis scorul – Lucas Vazquez a marcat în minutul zece. După aceea, Barca a egalat jocul.

Catalanii au revenit în a doua jumătate a întâlnirii. Numeroase atacuri la poarta adversarilor s-au încheiat cu un șut precis al lui Malcolm în minutul 57. Scorul nu s-a schimbat până la finalul jocului.

Lionel Messi, care a suferit o accidentare minoră în meciul de sâmbătă cu Valencia, a intrat ca înlocuitor în minutul 63. Totuși, argentinianul, ceea ce se întâmplă extrem de rar cu el, nu a reușit să înscrie și nu a acordat un assist.