Știri sportive: recenzie pentru 4 februarie 2019

Revizuirea știrilor sportive din Belarus și din întreaga lume 04 februarie 2019.

Pentru știri despre biatlon, box, gimnastică, atletism și haltere, precum și știri importante despre fotbal și hochei, vezi recenzie video.

în etapa principală de selecție pentru Cupa Mondială 2020. Au devenit cunoscute toate echipele care vor lua parte la etapa principală de calificare a Campionatului Mondial de Futsal 2020. Belarusii și-au recunoscut și ei toți rivalii.

Sabalenka a ocupat locul nouă în clasament după ce a ajuns în 1/2 de finală a turneului de la Sankt Petersburg. Cu toate acestea, în lupta pentru a ajunge în finală, belarusul a pierdut în fața lui Kiki Bertens. Meciul s-a încheiat cu scorul 6:7 (5:7), 2:6.

în săritura în lungime la turneul de la Mondeville. Belarusa Anastasia Mironchik-Ivanova a câștigat săritura în lungime la turneul de la Mondeville, Franța. La a treia încercare, sportivul a depășit 6,52 metri.

a câștigat 6 medalii la turneul Grand Prix de la Nisa. Turneul de lupte libere din seria Grand Prix „Henri Deglan” a avut loc la Nisa. Au participat și sportivi din Belarus care au reușit să câștige șase medalii. În total, au participat aproximativ 200 de luptători.

Hat-trick lui Aguero lui Manchester City asupra lui Arsenal. Eroul meciului a fost atacantul MS Sergio Aguero. Argentinianul a marcat un hat-trick la asist, iar primul gol a fost marcat în primul minut.