Dinamo Minsk a câștigat o victorie puternică asupra coechipierilor de la Riga

Pe 2 februarie, clubul de hochei Dynamo-Minsk a câștigat o victorie puternică asupra coechipierilor săi de la Riga cu un scor de 3:1 într-un meci de acasă din campionatul Ligii de hochei Kontinental.

Dinamo, care a pierdut toate șansele de a ajunge în play-off-ul campionatului, a încântat suporterii astăzi. În ciuda începutului dificil de meci (prima repriză a fost fără goluri, Dinamo a primit la începutul celei de-a doua), formația din Minsk a reușit să se ralieze, să preia inițiativa și să egaleze scorul cu 2 minute înainte de finalul perioadei (Wirkosh).

La 7 minute de la începerea reprizei a treia, gazdele au luat conducerea (Pulkkinen), iar în ultimele minute ale meciului au marcat al treilea gol al victoriei (Wirkosh).

Seria de jocuri de acasă va continua pentru Dinamo luni, 4 februarie, cu o întâlnire cu CSKA (Moscova).