Liga VTB United. „Tsmoki” a pierdut în fața „Khimki”

Jucătorii de baschet Tsmoki-Minsk au mers în vizită la una dintre principalele favorite ale Ligii VTB United. Din păcate, bielorușii nu au reușit să-l învingă pe Khimki lângă Moscova.

Astfel, debutul noului timonier „dragoni” Rostislav Vergun nu a avut succes. Totuși, primul sfert de meci a fost lăsat echipei Minsk – 19:18.

Au pierdut al doilea sfert cu o diferență de cinci goluri – 11:16. Iar următoarele două 10 minute s-au încheiat cu scorul de 22:10, 14:10 în favoarea gazdelor. Rezultatul final al meciului este 70:50.

Cel mai productiv membru al BC Tsmoki-Minsk a fost Vitaly Lyutych, care a marcat 15 puncte. Echipa Minsk este pe locul 14 în clasament. Următorul lor meci va juca acasă pe 27 ianuarie împotriva CSKA Moscova.