Jucătorii de hochei Neman au pierdut cu Metallurg din Zhlobin în extra liga

Pe 29 decembrie, clubul de hochei „Neman” din Grodno a pierdut cu „Metallurg” (Zhlobin) într-un meci în deplasare din campionatul Belarus din extraliga cu scorul de 2:3.

De menționat că „Neman” este actualul campion al țării, însă, în meciul de astăzi, hocheiștii din Grodno au început să cedeze încă de la începutul întâlnirii: deja în minutul 13 au primit un puc de la Artur Abmetka, iar în a doua perioadă, încă unul de la Serghei Kopylts.

Apoi Neman a egalat scorul (Kryskin, Smurov), dar înainte de pauză, contraatacul lui Metallurg s-a încheiat cu un gol al lui Kirill Nikulin, iar oaspeții nu au reușit să preia inițiativa din nou.

Următoarele meciuri suplimentare ale Diviziei A vor avea loc în noul an – pe 4 și 5 ianuarie.