Jucătorii de hochei ai naționalei Belarusului au pierdut din nou. De data aceasta – Franța

Astăzi, 14 decembrie, echipa de hochei din Belarus a jucat al doilea meci la turneul internațional MECA Hockey Games din Lerenskog, Norvegia. Și din nou a fost învinsă. De data aceasta – din francezi.

Meciul s-a încheiat cu un scor rar pentru hochei – 0:1. Kevin Dussault a marcat singurul gol în minutul trei al reprizei a 2-a. Datorită ei au câștigat, deși bielorușii au fost superiori adversarilor atât ca joc, cât și în momentele tăioase pe care le-au creat.

Ca întotdeauna, principala problemă a echipei din Belarus a apărut – execuția proastă a majorității. Și asta în ciuda faptului că francezii au fost adesea îndepărtați, iar acuzațiile lui Andrei Sidorenko au avut cel puțin mai multe șanse să profite de acest lucru.

Anterior, naționala Belarusului a pierdut în fața gazdelor, naționala Norvegiei, la acest turneu. Și cu un scor indecent – ​​1:6. Astfel, după două lupte bielorușii ocupă ultimul loc. Mâine vor juca cu ungurii.