KHL: Dinamo Minsk a pierdut foarte mult pe teren propriu cu Torpedo

Pe 6 decembrie, clubul de hochei „Dynamo-Minsk” de pe gheața „Arenei Minsk” a pierdut cu „Torpedo” (Nijni Novgorod) în meciul de campionat al Ligii Continentale de Hochei (KHL) cu scorul de 3:6.

În ciuda faptului că startul meciului a fost foarte reușit pentru jucătorii de hochei din Belarus – ei conduceau cu 2:0 după golurile lui Kovyrshin în minutul 8 și Buinitsky în al 9-lea, ei nu au reușit să consolideze rezultatul. Nici șutul precis al lui Howden din minutul 28 nu a ajutat, făcând scorul 3-1.

Ulterior, oaspeții au preluat ferm inițiativa și au marcat 5 goluri împotriva gazdelor.

Pe baza rezultatelor a 35 de întâlniri, Dinamo se află pe locul 23 în clasamentul campionatului (din 25 de poziții). Pentru a se califica în playoff, echipa capitalei trebuie să marcheze 10 puncte.