Hochei. Baranovichi a învins Vitebsk în prelungiri

Pe 15 noiembrie, jucătorii de hochei din Baranavichy și Vitebsk s-au întâlnit în Extra League „B” a Campionatului Belarus. A doua victorie a fost câștigată de HC Baranovichi – ca și în meciul cu Mogilev, câștigând doar în prelungiri.

Meciul de la Baranavichy s-a încheiat cu scorul de 4:3. Gazdele au deschis scorul în minutul 6 – Alexander Lukashevich a marcat pucul. Până la finalul perioadei, numerele de pe tabela de marcaj nu s-au schimbat.

Primul minut al reprizei abia a început când „Baranavichy” a mărit scorul – Viktor Artyushenko a marcat. Și apoi a fost un moment de cotitură în joc. În 7 minute, oaspeții au marcat trei goluri deodată și au luat conducerea.

În ultimele 20 de minute, spectatorii au văzut un singur șut bine țintit spre poartă – gazdele au fost triumfătoare. Viktor Rovba a marcat golul. Iar în prelungiri, Alexander Bunets a pus finalul confruntării – 4:3. „Baranavichy” a câștigat.