Liga Campionilor Spartak a ratat victoria asupra Mariborului

Cu o zi înainte, 21 noiembrie 2017, au avut loc meciurile etapei a 5-a a UEFA Champions League – Spartak (Moscova) a jucat la egalitate cu slovena Maribor.

Meciul a avut loc în capitala Rusiei, pe stadionul Otkritie Arena.

„Roș-albii” au fost primii care au deschis scorul în întâlnire – Ze Luis a marcat în minutul 82, dar Spartak nu a reușit să rețină victoria, deoarece în minutul 2 adăugat mingea a fost trimisă în poarta moscoviților de Yasmin. Meşanovici.

În Grupa E a avut loc și un meci Sevilla-Liverpool, în care până în minutul 30 britanicii conduceau cu scorul de 0:3, dar nu au putut câștiga meciul. Sevilla a reușit să revină în ora rămasă datorită golurilor lui Wissam Ben Yedder (minutele 51 și 61) și Guido Pissaro (93).

Poziția la turneu în cvartet: Liverpool – 9 puncte, Sevilla – 8, Spartak – 6, Maribor – 2.