Dinamo Minsk a pierdut cu Avtomobilist într-un meci de acasă KHL

Dinamo Minsk a pierdut în fața clubului Avtomobilist pe gheața de acasă. Scorul final al întâlnirii este 1:3.

Oaspeții au marcat primul gol – la începutul celui de-al cincilea minut al meciului, Alexey Mikhnov a marcat un șut eficient. Artem Gareev a marcat pasul. Anatoly Golishev, în minutul 38, a făcut scorul 0:2 în favoarea lui Avtomobilist.

Dinamo a marcat primul și singurul gol în minutul 57 al meciului. Golul a fost marcat de Justin Fontaine (asistat de Gragnani și Howden). Acest lucru a permis ca decalajul față de echipa rusă să se reducă la un gol, dar când echipa de la Minsk l-a îndepărtat pe portar, a primit al treilea gol de la Francis Paré.

Dinamo Minsk se află în prezent pe locul 10 în Conferința de Vest. Zubrovenii au 11 puncte după 11 meciuri.

Echipa Minsk va juca următorul meci acasă pe 17 septembrie împotriva Metallurg (Magnitogorsk).