Azarenka va termina primul ei meci de când a revenit astăzi

Meciul dintre Victoria Azarenka și Risa Ozaki a fost abandonat din cauza amurgului.

Pe 20 iunie 2017 a avut loc primul meci de tenis al unui sportiv din Belarus după o lungă pauză. Întâlnirea a avut loc la Mallorca (Spania), dar a fost amânată din cauza întunericului.

Azarenka a câștigat primul joc. A început meciul cu încredere și a luat 4 jocuri la rând, dar japoneza s-a îmbunătățit și a reușit să reducă diferența. Cu toate acestea, până la urmă bielorusul a câștigat – 6:3.

Tenisista din Belarus a pierdut setul secund cu scorul de 6:4, iar sportivii nu au mai avut timp să încheie jocul decisiv – meciul a fost întrerupt cu scorul 5:4 în favoarea lui Ozaki.

Meciul se va finaliza astăzi, 21 iunie. După turneul de la Mallorca, Azarenka se va îndrepta spre Londra, unde se va pregăti pentru Wimbledon.