Naționala Belarusului a învins Bulgaria în calificarea la Cupa Mondială 2018

În meciul de calificare la Cupa Mondială 2018, naționala de fotbal a Belarusului a învins Bulgaria.

Meciul a avut loc pe 9 iunie pe Arena Borisov. Bielorușii au câștigat cu scorul de 2:1.

Echipa belarusă a marcat goluri de la M. Sivakov (în minutul 33) și P. Savitsky (în minutul 80), care au marcat mingea în poarta adversă de la distanță mare.

Această victorie este prima din turul de calificare. Acesta este și primul succes al antrenorului principal Igor Kriushenko. Formația bulgară a reușit să înscrie un gol abia în ultimul minut al meciului.

Astfel, pe baza rezultatelor ultimelor 6 meciuri, bielorușii au înscris 5 puncte. Să vă reamintim că următorul meci din seria de calificare la Cupa Mondială 2018 va avea loc la sfârșitul lunii august. Belarus va juca împotriva Luxemburgului.