Liga Campionilor. Monaco câștigă la Dortmund

Au avut loc primele meciuri din 1/4 de finală ale Ligii Campionilor UEFA.

Meciul reprogramat dintre Borussia Dortmund și Monaco a avut loc astăzi. Oaspeții au sărbătorit victoria în întâlnire. Să vă reamintim că ieri a avut loc o explozie în apropierea autobuzului echipei germane, motiv pentru care întâlnirea a trebuit să fie amânată.

Jucătorii de la Monaco au deschis scorul în meci – în minutul 19, Mbappe a completat pasa și a făcut scorul 0:1. După cum se vede în reluare, jucătorul vizitator a marcat din ofsaid, dar necazurile gazdelor din prima repriză nu s-au terminat aici. În minutul 35, Bender a marcat în propria poartă și scorul din meci a devenit 0:2 în favoarea lui Monaco.

În repriza secundă, gazdele au marcat primele – în minutul 57 Dembele a marcat un gol, dar în minutul 79 Mbappe a marcat o dublă și diferența de scor a ajuns din nou la două goluri. Ultimul gol al întâlnirii a fost marcat de Kagawa în minutul 85, învingându-l pe fundașul vizitator în suprafața de pedeapsă din Monaco. Scorul final este 2:3 în favoarea lui Monaco.