BGK im. Meshkova a pierdut minim în optimile de finală ale Ligii Campionilor

Meciul optimilor de finală a Ligii Campionilor s-a desfășurat între clubul de handbal Brest care poartă numele Meshkov și germanul Flensburg.

Întâlnirea a avut loc pe locul lotului din Belarus și s-a încheiat cu o victorie minimă pentru oaspeți.

Până la jumătatea primei reprize, meșkoviții au avut un avans încrezător de 4 goluri, dar apoi adversarul a preluat inițiativa și a intrat la pauză, conducând cu scorul de 13:15.

La începutul reprizei secunde, oaspeții au continuat să conducă, iar în scurt timp diferența a ajuns la 4 goluri, care au rămas aproape până la finalul meciului, dar chiar la final clubul din Belarus a dat dovadă de caracter și a egalat scorul. Totuși, cu 30 de secunde înainte de finalul meciului, nemții au reușit să marcheze golul victoriei. Drept urmare, 25:26 în favoarea lui Flensburg.