Belarus a învins pentru prima dată Slovacia la minifotbal

Echipa de minifotbal din Belarus i-a învins pe slovaci într-un meci amical.

Victoria cu scorul de 2:1 a devenit prima victorie a belarusilor în confruntarea cu echipa slovacă. Anterior, echipele au jucat trei meciuri, dintre care două au fost câștigate de slovaci (8:4, 5:4) și unul a fost egal (3:3).

Meciul a avut loc pe locul Palatului Sportiv Uruchye al capitalei. Belarusii au marcat primii în joc – Alexei Cehovsky a marcat în minutul 16. Belarusii au marcat al doilea gol în minutul 33 prin eforturile lui Serghei Krykun.

Slovacii au marcat singurul lor gol cu ​​două minute înainte de finalul timpului regulamentar, Tomas Dragowski a marcat.

Un alt meci amical între cele două echipe va avea loc astăzi de la ora 20:00. Canalul TV Belarus 5 va transmite meciul în direct.