Minskers au „imbibat” serialul cu Lokomotiv

Zubrs și-au întrerupt seria de înfrângeri în fața Lokomotivului.

Astăzi, pe gheața Arenei Minsk a avut loc cel de-al patrulea meci din seria de playoff dintre Dynamo Minsk și Yaroslavl Lokomotiv. Echipa gazdă a sărbătorit victoria cu scorul de 4:2.

Andrey Stepanov a deschis scorul în meci în minutul 10, în timpul unui joc de putere. Gragnani și Kostitsyn au marcat pase decisive. Alexander Pavlovich a dublat avantajul echipei Minsk în minutul 17. În prima perioadă, spectatorii nu au mai văzut goluri.

Oaspeții au marcat primii în al doilea segment al jocului – Daniil Apalkov a marcat în minoritate în minutul 24.

Zebrele și-au restabilit destul de repede avantajul de două goluri – la 2 minute și 37 de secunde după golul lui Apalkov, Evgeniy Kovyrshin a marcat al treilea gol al lui Dynamo în această întâlnire, dar un minut și 29 de secunde mai târziu, Alexander Kadeikin a făcut scorul 3:2.

Drept urmare, Dinamo avea încă „ultimul cuvânt”. În minutul 36 al meciului, Andrei Stas, cu pase decisive de la Drozd și Materukhin, a stabilit scorul final al meciului – 4:2.

În acest moment, Lokomotiv conduce seria cu 3:1. Să vă reamintim că confruntarea dintre cele două echipe continuă până la 4 victorii.