Lokomotiv a învins pentru a treia oară Dynamo Minsk în Cupa Gagarin

Dinamo Minsk a pierdut din nou cu Lokomotiv Yaroslavl, de data aceasta pe teren propriu.

Astăzi, 25 februarie, la complexul sportiv Minsk-Arena a avut loc al treilea meci dintre Dynamo-Minsk și Lokomotiv (primele două s-au desfășurat recent la Yaroslavl) în cadrul optimilor de finală ale Cupei Gagarin. Scorul a fost 1:5 în favoarea Lokomotivului.

Jocul a fost destul de spectaculos și aprig. Deja în minutul 9 al primei perioade a meciului, Staffan Kronwall a deschis scorul. În minutul 19, al doilea gol împotriva echipei Minsk a fost marcat de Yakuya Nakladal. Pe 20 Maxim Talbot. Apoi, în a doua perioadă, Lokomotiv a mai marcat două goluri împotriva belarusilor.

Belarusii au reușit să marcheze un singur gol împotriva inamicului. Acest lucru s-a întâmplat în minutul 57 al jocului. Evgeniy Lisovets a reușit să realizeze acest lucru. Echipa Minsk nu a avut lovituri mai precise.

Astfel, scorul după trei jocuri a fost 3:0 în favoarea rușilor. Să vă reamintim că primele două jocuri s-au încheiat cu scorul de 1:2 și 2:7.