Adversarul lui Dynamo Minsk în playoff a fost determinat

Ultimul meci al lui Dynamo Minsk din actualul sezon regulat a avut loc pe Arena Minsk – apoi vor avea loc meciuri din playoff.

Ultimul adversar al lui „Zubrov” în sezonul regulat a fost Kazan „Ak Bars”, care, la fel ca echipa Minsk, și-a garantat un loc în primele opt în conferința sa.

Oaspeții au deschis scorul în meci. În minutul 8 al întâlnirii, Atte Ohtamaa i-a adus pe Leoparzi în avantaj. Dinamo a reușit să revină abia la finalul reprizei a doua – Aaron Palushaj a marcat în minutul 37.

Perioada finală s-a dovedit a fi mai bogată în goluri marcate. În a treia perioadă de douăzeci de minute au fost până la cinci dintre ei – doi au fost marcați de Dinamo și trei au fost marcați de jucătorii de hochei Ak Bars. Scorul final este 3:4 în favoarea oaspeților.

Sergei Kostitsyn și Fredrik Pettersson au marcat pentru echipa Minsk în a treia repriză.

La finalul sezonului regulat, Dynamo-Minsk a înscris 105 puncte, ceea ce a permis echipei să ocupe locul 5 în Vest. Adversarul echipei Minsk în playoff va fi Lokomotiv de la Yaroslavl, care a ocupat locul patru în conferință.