Real Madrid s-a prăbușit din Copa del Rey

Real Madrid nu a reușit să ajungă în semifinalele Cupei Regelui.

Pe 25 ianuarie a avut loc returul dintre Real și Celta. Meciul s-a încheiat la egalitate – 2:2.

Echipa gazdă a fost prima care a deschis scorul în meci, dar nu fără ajutorul fundașului madrilen. Danilo, după ce mingea a sărit de portar, nu a mai avut timp să se orienteze și mingea, ricoșând din el, a zburat în poarta Real Madrid.

Oaspeții au reușit să se egaleze în minutul 62, când Ronaldo a marcat dintr-o lovitură liberă.

În minutul 85, Celta a trecut din nou în avantaj datorită unei lovituri precise a lui Wass. Oamenii lui Zidane au revenit în minutul 90. Lucas a marcat cu o lovitură de cap dintr-o lovitură de colț. Spectatorii nu au mai văzut goluri în meci.

Drept urmare, Celta avansează mai mult la general, întrucât a câștigat primul meci cu scorul de 2:1.