Miniturneul „vedetă” s-a încheiat în KHL

O săptămână stelară s-a încheiat în KHL.

Duminică, la Ufa Arena, a fost stabilit câștigătorul All-Star Game 2017. Victoria a revenit echipei diviziei Chernyshev.

Formatul jocului All-Star din acest an a fost diferit față de cele anterioare. Acum, în loc de două echipe, patru echipe s-au întrecut în lupta pentru primul loc, câte una din fiecare divizie.

Formatul meciurilor în sine s-a schimbat și el – două perioade a câte 10 minute fiecare și cu un set de patru la patru.

Turneul final a început cu două meciuri de semifinale. În prima, echipa diviziei Kharlamov s-a întâlnit cu echipa diviziei Chernyshev. Victoria, cu scorul de 4:3, a fost sărbătorită de reprezentanții diviziei Cernîșev.

Un alt meci de semifinale s-a încheiat cu o victorie a diviziei Tarasov asupra echipei diviziei Bobrov (6:2).

Finala a avut loc în aceeași zi cu meciurile din semifinale. Echipele diviziilor Tarasov și Chernyshev au jucat în întâlnirea pentru „aurul” miniturneului. Acesta din urmă a sărbătorit victoria cu scorul de 3:2.