CSKA a câștigat al treilea meci la rând, învingând Dynamo Minsk

„Bizonii” nu au putut să învingă echipa armatei Moscovei în propriile lor ziduri.

Pe 7 ianuarie, în cadrul sezonului regulat KHL, la Minsk a avut loc un meci dintre Dynamo Minsk și CSKA. Jucătorii de hochei CSKA și-au sărbătorit victoria în meci.

Gazdele au fost primele care au deschis scorul în meci. În minutul 12, Alexander Pavlovich a transformat jocul de putere. Asistenții au fost Materukhin și Stepanov. În prima perioadă, spectatorii nu au mai văzut goluri.

În a doua perioadă, în minutul 30, cu un interval de 25 de secunde, echipa Armatei l-a obligat pe portarul minskului să scoată pucul din poartă de două ori.

Mamin a marcat al treilea gol pentru oaspeți. Asemenea celor două goluri anterioare, a fost înscris la ecuatorul perioadei (în minutul 50). Scorul final este 1:3.

După 45 de meciuri jucate, Dynamo-Minsk ocupă locul 6 în Vest (77 de puncte).