În campionatul de handbal din Belarus, SKA a învins BGK pe nume Meshkov

În meciul Campionatului de handbal din Belarus, handbalistii Minsk SKA au învins Meshkov BGK cu scorul de 33:30.

După prima repriză, avantajul handbalistilor Minsk SKA a ajuns la 6 goluri iar echipele au intrat în pauză cu scorul 15:11 în favoarea handbalistilor SKA.

După pauză, handbalistii Meshkov BGK au redus diferența și au ajuns chiar din urmă pe handbalistii SKA Minsk – 25:25.

De remarcat este faptul că, în minutele decisive ale meciului, handbalistii SKA Minsk și-au apărat cu abnegație golul, au jucat cu încredere în atac și au obținut victoria meritată cu un scor de 33:30.

Dintre învingători, Nikita Vailupov și Alexander Bochko s-au remarcat, lovind de opt ori golul lui Ivan Pesic.

După o victorie încrezătoare, SKA are 10 puncte după 7 meciuri din etapa a 2-a a campionatului din Belarus. BGK numit după Meshkov a jucat 4 meciuri, câștigând 3 și au avut 6 puncte.