1 Golurile lui Kornilenko și Kalachev au adus Belarusului victoria asupra Macedoniei - Restaurant Rozengeur

Ieri, 27 martie, în turul de calificare la Euro 2016, naționala de fotbal a Republicii Belarus și-a învins rivalii din Macedonia cu scorul de 2:1.

Această victorie a fost prima pentru fotbaliștii din Belarus în turneul de calificare și le-a permis să treacă de pe locul 5 pe locul 4 în grupa lor.

Primul gol al meciului a fost marcat în minutul nouă de echipa gazdă. Cu toate acestea, până la sfârșitul primei reprize, fotbaliștii din Belarus au reușit să egaleze scorul. Deja în repriza secundă, compatrioții noștri au luat conducerea și au reușit să mențină avantajul.

Poziția echipelor în grupă:

Slovacia este pe primul loc (1 puncte), Spania pe locul doi, cu un decalaj de 3 puncte, Ucraina este pe locul trei în grupă (9), echipa noastră este pe locul patru (4 puncte), echipa macedoneană este acum pe locul cinci. locul (3), pe locul șase se află Luxemburg (1).