BATE l-a învins pe Neman cu 1:0 în sferturile de finală ale Cupei Belarusului la fotbal

Sâmbătă, 21 martie, BATE (Borisov) s-a impus acasă într-un meci cu Nemanam 1:0. Singurul gol al acestui meci a fost marcat de Dmitry Baghi.

Să vă reamintim că fotbaliștii din Belarus concurează acum pentru a ajunge în semifinalele Cupei Naționale. Un alt meci din sferturi a avut loc pe terenul lui FC Minsk. Acolo „Belshina” (Bobruisk) a jucat un egal 0:0 cu „Dynamo” Brest.

Ieri, 22 martie, Dinamo capitalei a pierdut un meci pe teren propriu cu Vitebsk 1:2. Este de remarcat faptul că echipa Vitebsk s-a mutat în liga majoră doar în acest sezon.

Shakhtar (Soligorsk) a jucat cu Granit de la Mikashevichi la Luninets. „Prietenia a câștigat” în această luptă meciul s-a încheiat cu scorul de 0:0.