„Jokerit” l-a învins pe „Dynamo” Minsk și a egalat scorul din serie

Sâmbătă, 28 februarie, jucătorii de hochei finlandezi au învins Dynamo Minsk cu scorul de 4:1.

Echipa gazdă, Jokerit, a luat conducerea în primele minute ale reprizei secunde. Jucătorul de hochei Steve Moses s-a remarcat. Jucătorul de hochei al echipei Belarusei Nick Bailen a egalat rapid scorul, dar reprezentantul finlandez Oskari Korpikari și-a adus imediat echipa înainte. După alte 4 minute, un alt puc a zburat în poartă. Tommy Huhtala a marcat. Finlandezii au asigurat rezultatul în ultimul minut al meciului. Tomi Mäki a pus capăt.

Acum locuitorii din Minsk vor avea două meciuri pe gheața Minsk Arena. Acestea vor avea loc luni și marți, 2 și 3 martie, începând cu ora 19:30. Belarusii vor juca ambele meciuri cu HC Jokerit.