Kaisa Mäkäräinen a câștigat cursa individuală de la Holmenkollen

Biatleta noastră Daria Domracheva a pierdut primul loc în fața Finlandezei Kaisa Mäkäräinen la cursa individuală de 15 km.

Să vă reamintim că astăzi, 12 februarie, la Holmenkollen (Norvegia) a început etapa a opta a Cupei Mondiale la biatlon. Cursa feminină s-a încheiat deja, cea masculină a început la 16:15 ora noastră.

În ciuda faptului că Domracheva a pierdut în acest meci în fața principalului ei rival Mäkäräinen, sportiva a reușit să rămână pe primul loc în clasamentul individual. Dar în disputa pentru Marele Glob de Cristal, belarusul pierde acum 33 de puncte.

Cehia Veronika Vitkova a terminat pe locul trei în cursa de astăzi. Alți biatleți din Belarus nu s-au putut apropia de rezultatul lui Domracheva. Nadezhda Skardino a terminat pe locul 16, Anastasia Duborezova pe locul 44, Irina Krivko pe locul 57. Un total de 89 de biatleți au participat la cursă.