KHL. Dinamo Minsk a fost învinsă de Magnitogorsk

Ieri, 28 ianuarie, la Magnitogorsk a avut loc un meci de campionat KHL.

Capital HC Dynamo a pierdut în fața gazdelor HC Metallurg cu scorul de 2:3. Deja în minutul al patrulea al meciului, jucătorul de hochei al echipei noastre Paul Szczekhura a marcat primul gol. Până la sfârșitul primei reprize, Magnitogorsk a egalat scorul.

În ultima perioadă, jucătorii de hochei Metallurg erau deja în frunte cu scorul de 3:1. Cu două minute înainte de finalul meciului, echipa noastră a reușit să reducă diferența. Al doilea gol a fost marcat de reprezentantul echipei capitalei Matt Ellison.

Totuși, nu a fost suficient timp pentru a egala scorul.

După meci, fundașul echipei Magnitogorsk Viktor Antipin a remarcat în interviul său cu reporterii că echipa sa s-a pregătit cu atenție pentru acest joc și a analizat tactica echipei Minsk. Prin urmare, în timpul meciului nu s-a întâmplat nimic neașteptat.

Să vă reamintim că în acest moment „Dinamo” nostru ocupă poziţia a cincea în clasamentul „Vest”.

Pe 30 ianuarie, „Dinamo”-ul nostru își va măsura puterea cu „Avtomobilistul” de la Ekaterinburg, care ocupă în prezent locul 8 în clasamentul „Est”.