A fost stabilit primul finalist al playoff-ului KHL

Finalistul playoff-ului Ligii de hochei Kontinental a fost stabilit. A devenit HC Avangard.

În meciul decisiv, jucătorii de hochei din Omsk l-au învins pe Salavat Yulaev de la Ufa. Dar nu în timpul normal.

Pe parcursul celor 60 de minute de joc al meciului, spectatorii nu au văzut niciun gol marcat. S-a dus la prelungiri.

În minutul 110 al meciului, fundașul Avangard Alexey Bondarev a marcat cu un șut precis. Astfel, Omsk a câștigat seria (4:2) și, în consecință, a ajuns în finală.

Al doilea finalist va fi determinat în confruntarea ultradură dintre CSKA Moscova și SKA din Sankt Petersburg. Scorul din serie este 3:3. Marți, 9 aprilie, în capitala Rusiei va avea loc al șaptelea meci dintre aceste echipe.