A început etapa a 3-a a Campionatului de Fotbal de la Marea Neagră. Slavia a jucat la Mogilev

Vineri, 12 aprilie, a început etapa a III-a a campionatului de fotbal din Belarus. Mozyr „Slavia” a venit să viziteze Mogilev „Dnyapro”.

Acest meci a fost interesant pentru că ambele echipe au fost inferioare adversarelor lor în cele două runde precedente. Unul dintre ei a trebuit cu siguranță să marcheze primele puncte. Sau poate ambele echipe.

Succesul i-a însoțit pe oaspeții din Polesie. Cu toate acestea, la finalul primei reprize ei pierdeau cu scorul de 0:1.

În repriza secundă, Slavia a intrat hotărât în ​​luptă pentru punctele râvnite și a egalat mai întâi scorul. Redvan Memeshev a marcat. Și apoi o nenorocire s-a abătut pe clubul Mogilev – un autogol al fundașului i-a adus pe oaspeți în avantaj.

Spectatorii nu au mai văzut cap. Echipa Mozyr a părăsit centrul regional ospitalier cu trei puncte.

Sâmbătă se vor juca două meciuri: Zhodino Torpedo se va întâlni cu Minsk, iar Gomel va încerca să învingă Energetik-BGU.

Duminică este ziua meciului central al turului. BATE găzduiește Dynamo Brest. Ambele echipe au marcat șase puncte.

Tot pe 14 aprilie, Dynamo Minsk va juca cu Gorodeya, Isloch va juca cu Neman, iar Vitebsk va juca cu Torpedo-ul capitalei. Luni, Șahtirul și Sluțk local vor închide turneul la Soligorsk.