Acesta este deja al 9-lea la rând. Dinamo Minsk suferă o nouă înfrângere în KHL

Dinamo Minsk a organizat un meci în deplasare la Vladivostok, în cadrul Ligii Continentale de Hochei. Am încercat să-l învingem pe „Amiralul” local.

Din nefericire pentru fanii formației din Belarus, „albaștrii” au suferit o altă înfrângere – deja a noua –.

Scorul final al confruntării este 1:5. Abia în ultima perioadă zubrii au marcat un gol. În prima au primit unul, iar în al doilea – patru.

Singurul gol al formației din Belarus a fost marcat de Evgeniy Kovyrshin. Acest lucru s-a întâmplat în minutul 48 al meciului.

Este de remarcat faptul că încă din primele secunde de joc gazdele au profitat, efectuând atacuri mai agresive. Și, în general, au amenințat poarta adversarului mai des decât echipa Minsk.

Apropo. Dinamo a ratat unul dintre cele cinci goluri în timp ce juca pe putere. Acest lucru s-a întâmplat la cinci minute după începerea reprizei a doua.

Următorul adversar al lui „Zubrov” va fi „Amur”. Meciul va avea loc pe 23 decembrie la Khabarovsk.