Ajuns în SUA, Messi continuă să se „lumineze”: de data aceasta 2 goluri marcate și un assist

Imediat. Exact așa a început etapa americană a carierei fotbalistice a legendarului argentinian Lionel Messi în Statele Unite.

Să vă reamintim că atacantul joacă acum pentru clubul North American Major League Soccer (MLS) Inter Miami.

S-a remarcat în primul meci, iar în al doilea s-a remarcat și mai mult, încântând un număr nenumărat de fani atât în ​​State, cât și în întreaga lume.

În ultimul meci, echipa sa s-a confruntat cu Atlanta United în Cupa Ligilor.

Messi a continuat să se balanseze. În acest meci a jucat (cu banderola de căpitan) din primele minute și a marcat două goluri și a oferit și un assist.

Scorul final al meciului a fost 4:0 în favoarea lui Inter Miami. Messi a marcat în minutele 8 și 22 de joc și, după cum sa menționat deja, a oferit un assist.

În minutul 78, Lionel a fost înlocuit. Să adăugăm că a mai fost o dublă în confruntare – Robert Taylor a marcat două goluri (44, 53).

După două victorii la turneu, clubul din Miami a marcat șase puncte și a avansat în playoff-ul Cupei Ligii.