Alexandra Sasnovich a pierdut în fața rusoaicei în calificarea la al doilea turneu WTA-500

Jucătoarea de tenis din Belarus Alexandra Sasnovich a pierdut în fața rusoaicei Anna Kalinskaya la turneul de calificare WTA-500.

Lupta a durat 2 ore 16 minute. Tenisista rusă a câștigat în trei seturi. Nici primul turneu de la Adelaide International 1 nu a putut fi numit succes.

Sasnovich nu a reușit să treacă de 1/16 de finală, pierzând în fața atletei estone Kaia Kanepi. Scorul de la finalul întâlnirii a fost 6:4, 1:6, 4:6.

Al doilea turneu pentru sportivul din Belarus s-a încheiat fără succes. Întâlnirea cu rusoaica Kalinskaya s-a încheiat cu scorul 6:2, 2:6, 6:7 (2:7).

Jucătoarea de tenis din Belarus a jucat primul meci cu încredere, dar în al doilea set adversara sa a avut deja avantajul.

Al treilea set și tiebreak-ul nu i-au lăsat lui Sasnovich nicio șansă să depășească bariera.

Să vă reamintim că Adelaide International 2 aparține categoriei WTA 500.

Fondul său de premii este de 780.637 USD.

La fel ca Adelaide International 1, acesta nu este finalizat și este o etapă de pregătire pentru Australian Open.

Anna Kalinskaya va juca acum cu americanca Alison Risk.